This project is read-only.

Kalkulator kalorii

Program oblicza zawartość kalorii oraz trzech podstawowych składników odżywczych (białka, tłuszczy i węglowodanów) w posiłku w zależności od liczby i rodzaju spożytych produktów. Następnie program szacuje dzienne zapotrzebowanie energetyczne użytkownika i uwzględniając zasady zbalansowanej diety określa ilość wymaganych składników pokarmowych. Ostatnim krokiem działania programu jest ustalenie części dziennego zapotrzebowania na kalorie oraz składniki odżywcze zaspokajanej przez utworzony posiłek.

Model matematyczny opracowany na potrzeby programu wymaga znajomości kilku podstawowych informacji o osobie dla której sporządzane są obliczenia. Są to wzrost, waga, wiek, płeć oraz rodzaju aktywności fizycznej. Wielkości te należy podać w ramce o nagłówku "Informacje o użytkowniku".

Następnym krokiem jest sporządzenie listy produktów składających się na posiłek. Dokonujemy tego w ramce "Lista produktów". Wybieramy konkretny produkt z istniejącej listy dostępnej w rozwijanym polu wyboru oznaczonym jako "Produkt" oraz określamy liczbę sztuk. Tak skonfigurowany produkt dodajemy do listy klikając w przycisk "Dodaj produkt do listy". Aby utworzyć nową listę produktów używamy przycisku "Usuń wszystkie produkty".

Po wcześniejszym wprowadzeniu informacji o użytkowniku oraz utworzeniu listy produktów klikamy w przycisk "Sprawdź kaloryczność". Program po uwzględnieniu wprowadzonych danych dokona wymaganych obliczeń. Wyniki zostaną wyświetlone w oknie umieszczonym w lewej części ramki.


Screen2_70%.bmpLast edited Jan 18, 2013 at 7:25 PM by panryba, version 3

Comments

No comments yet.