This project is read-only.

Informacje ogólne

Program "Kalkulatory" powstał z połączenia dwóch aplikacji - kalkulatora promili inaczej zwanego wirtualnym alkomatem oraz kalkulatora kalorii.

Należy nadmienić, że autor nie jest dietetykiem jak również nie posiada głębszej wiedzy dotyczącej zasad wchłaniania alkoholu. Dlatego obydwie aplikacje bazują na prostych algorytmach, które są jednak powszechnie stosowane w podobnych obliczeniach, także w analogicznych kalkulatorach ogólnie dostępnych w internecie.

Program bierze pod uwagę wiele czynników aby uzyskane wyniki były jak najbliższe rzeczywistości. Należy jednak pamiętać, iż obliczenia oparte są na algorytmach matematycznych i dlatego uzyskane wyniki mogą odbiegać od rzeczywistości. W związku z tym autor programu nie odpowiada za skutki wynikłe z jego użytkowania.


Cechy wyróżniające program

1. Panel administratora
Funkcja niespotykana w podobnych programach. Pozwala na zarządzanie istniejącą listą produktów. Jeżeli nie możesz znaleźć interesującego cię produktu nie musisz już szukać go w podobnym programie. Jeżeli twoje ulubione piwo nie znajduje się na liście skatalogowanych napoi dodasz je jednym kliknięciem myszy. Jeżeli pijasz wódkę z kieliszków o pojemności 40ml nie musisz już męczyć się karkołomnymi przeliczeniami z 25tek. Wystarczy, że zmodyfikujesz produkt tak by uwzględniał interesującą cię pojemność.

2. Unikatowe połączenie wirtualnego alkomatu oraz kalkulatora kalorii w jednym funkcjonalnym oknie.

3. Kalkulator promili podający szacowane stężenie alkoholu we krwi po upływie każdej pełnej godziny od zakończenia imprezy. Pozwala ci zorientować się kiedy dojdziesz do siebie.

4. Wielofunkcyjny kalkulator kalorii.
- szacuje dzienne zapotrzebowanie energetyczne użytkownika
- określa ilość wymaganych składników pokarmowych
- podaje procentowe zaspokojenie zapotrzebowania na kalorie oraz składniki odżywcze


Okno programu

Okno programu podzielone jest na trzy części. W górnej z nich widoczne są cztery przyciski aktywujące główne funkcje programu - alkomat, kalkulator kalorii, panel administratora oraz panel umożliwiający wyświetlenie informacji o programie. Lewą część ekranu zajmuje okno wyświetlające wyniki pracy programu. Pozostała powierzchnia zapełniona jest przez elementy odpowiadające czterem głównym funkcjom. Aplikacją widoczną po uruchomieniu jest kalkulator promili.


Screen4_70%.bmp


Pobieranie i uruchamianie

Wersje do pobrania:
- pełna wersja z całym kodem źródłowym oraz plikami jar i exe.
- wersja jedynie z plikiem exe, bez kodu źródłowego.

Aby uruchomić program użyj plików Kalkulatory.jar lub Kalkulatory.exe

Informacje dodatkowe

język: polski
język programowania: JavaLast edited Jan 18, 2013 at 7:23 PM by panryba, version 10

Comments

No comments yet.